Masaż Dźwiękiem w Rehabilitacji i Terapii

Spośród wielu rodzajów terapii naturalnych masaż dźwiękiem jest tą wyjątkową. Jego działanie jest w pełni opisane zależnościami fizycznymi, a korzyści, których doznaje osoba poddawana masażowi dźwiękiem, wynikają z naturalnych właściwości rozchodzenia się fali dźwiękowej.

Szkolenie „Masaż Dźwiękiem w Rehabilitacji i Terapii”  jest kontynuacją szkolenia „Masaż Dźwiękiem w Profilaktyce Zdrowia„. Poszerzamy uzyskane wcześniej wiadomości i umiejętności o szereg informacji związanych z pracą dźwiękiem na rzecz innych osób – w aspektach związanych z leczeniem, rehabilitacją i terapią. Szkolenie to porusza kwestie związane z przywracaniem zdrowia przede wszystkim na dwóch podstawowych płaszczyznach, tj. płaszczyźnie fizycznej i płaszczyźnie emocjonalnej.

Szkolenie z masażu dźwiękiem

w rehabilitacji i terapii

poziom: III i IV

liczba godzin: 28 h
(2 h teorii; 26 h praktyki)

cena: 1450 zł

Masaż dźwiękiem jest jedną z najbardziej przyszłościowych metod, a jego profesjonalne wykorzystanie pozwoli Ci skutecznie pomagać innym. Dzięki naszym szkoleniom poznasz wiele technik, które posłużą ludziom ku ich najwyższemu dobru!

Stosowanie masażu dźwiękiem do indywidualnych potrzeb to zaledwie początek możliwości, jakie oferują misy dźwiękowe. Wielu nowych masażystów szybko zdaje sobie sprawę z ogromnego spektrum zastosowań mis i gongów. Wtedy też dochodzą do wniosku, że chcą więcej – chcą pomagać innym. Właśnie dla tych osób powstało szkolenie „Masaż Dźwiękiem w Rehabilitacji i Terapii”. Wykorzystanie mis dźwiękowych w wymienionych zakresach nauczy Cię pomagać tam, gdzie terapia jest konieczna, a inne metody mogą zawodzić.

Kolejny etap szkolenia z masażu dźwiękiem to szereg zupełnie nowych elementów przeznaczonych dla tych, którzy chcą świadomie pracować z dźwiękiem mis i gongów. To nowe narzędzia i nowe ćwiczenia – a przede wszystkim nowe wyzwania i odpowiedzialność, przed którą staje każdy terapeuta. Uczymy, w jaki sposób odpowiedzialnie pomagać potrzebującym – by pomóc i nie zaszkodzić oraz jak dobierać odpowiednie akcesoria i jakie zastosować elementy pracy.

Dzięki szkoleniu Masaż Dźwiękiem w Rehabilitacji i Terapii nauczysz się:

 • dobierać przebieg masażu odpowiednio do schorzeń i problemów
 • intuicyjnie wybierać takie elementy masażu dźwiękiem, które wspomogą leczenie określonych dolegliwości
 • określać przeciwwskazania dla masażu dźwiękiem lub poszczególnych jego elementów
 • opracowywać przebiegi sesji masażu dźwiękiem dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta

Masaż misami dźwiękowymi i instrumentami towarzyszącymi podczas szkolenia III i IV stopnia wzbogacony jest o wykorzystanie olejków roślinnych – esencji terapeutycznej jakości, które wspomagają osiąganie najlepszych efektów. Uczestnik szkolenia „Masaż Dźwiękiem w Rehabilitacji i Terapii” nabywa umiejętności, które pozwalają mu samodzielnie łączyć różne elementy dla uzyskania jak najbradziej pożądanych rezultatów.

Program szkolenia

 • Podstawowe obszary zastosowania terapii i masażu dźwiękiem we wspomaganiu leczenia, rehabilitacji i terapii
 • Realizowanie zadań opartych na zastosowaniu różnych technik terapeutycznej pracy z dźwiękiem na przykładach konkretnych zaburzeń funkcjonowania organizmu ludzkiego
 • Nowe elementy pracy z dźwiękiem mis i innych instrumentów we wspomaganiu leczenia wybranych problemów zdrowotnych
 • Masaż dźwiękiem w celu poprawy ogólnego samopoczucia uczestnika sesji, w tym elementy dotyczące oczyszczania, harmonizacji i witalizacji
 • Organizacja terapeutycznych sesji dźwiękowych i katalogowanie rejestru postępów pracy terapeutycznej z poszczególnymi klientami
 • Opracowywanie indywidualnych sesji z wykorzystaniem poznanych elementów oraz doborem odpowiednich esencji naturalnych
 • Przeprowadzenie samodzielnie opracowanej pod kątem wybranego problemu zdrowotnego sesji (wykorzystującej elementy terapii i masażu dźwiękiem poznane podczas poziomów I-IV oraz odpowiednie esencje naturalne)

Dla kogo

Szkolenie „Masaż Dźwiękiem w Rehabilitacji i Terapii” przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które efektywnie ukończyły szkolenie pod nazwą „Masaż Dźwiękiem w Profilaktyce Zdrowia”. Osoby, które kończyły inne szkolenia w zakresie pracy z dźwiękiem mogą zostać przyjęte na listę uczestników tylko po konsultacji z wykładowcą.

Szkolenie z masażu dźwiękiem

w rehabilitacji i terapii

poziom: III i IV

liczba godzin: 28 h
(2 h teorii; 26 h praktyki)

cena: 1450 zł