Relaksacje

Relaksacja przy dźwiękach mis i gongów to naturalny sposób na głębokie odprężenie. Przy wszechobecnym zabieganiu i stresie, działa ona naprawdę zbawiennie. Skorzystaj z relaksacji, która pomoże przywrócić harmonię w organizmie.

Jak dźwięk działa na ludzki organizm

Wykorzystywanie dźwięku do pozytywnego oddziaływania na organizm to żadna nowość – muzyka i śpiewy towarzyszą ludzkości od zarania dziejów, pojawiając się w zasadzie we wszystkich kulturach. Dobroczynne działanie dźwięku jest tak interesującym zagadnieniem, ponieważ oddziałuje na organizm na bardzo wielu poziomach. Wszystkie fale dźwiękowe docierają do organizmu poprzez drgania i swobodnie przenikają do płynów ustrojowych, tkanek, narządów oraz kości, mimo iż niektóre z nich nie są rejestrowane przez ludzkie ucho.

Zastosowanie harmonijnych dźwięków powoduje odprężenie umysłu, relaksuje ciało, uspokaja rozchwiane emocje. Dlatego ważne jest, aby otaczać się brzmieniami, które przyczyniają się do poprawy samopoczucia, przywracania równowagi fizycznej i stabilności emocjonalnej oraz do lepszego funkcjonowania na wszystkich poziomach życia. Tak wartościową ucztę dźwiękową zapewnia relaksacja przy dźwiękach mis i gongów.

Relaksacja przy dźwiękach mis i gongów

Standardowa: 60 minut
Głęboka: 100 minut
Nocna: 22.30-4.00

Termin: sprawdź lub umów się indywidualnie

cena zależna od miejsca i rodzaju sesji

Wpływ terapeutycznych mis dźwiękowych i gongów

Stosowane przez nas misy dźwiękowe i gongi to instrumenty odpowiednio dostrojone pod kątem częstotliwości terapeutycznych. Instrumenty te posiadają najszersze możliwe spektrum brzmieniowe (od ultradźwięków do infradźwięków). Tak rozległa amplituda pozwala na delektowanie się zarówno kolorytem, jak i odczuwanymi wibracjami.

Kiedy misy i gongi są wzbudzane do drgań, strumienie fal dźwiękowych nakładają się na siebie tworząc przestrzeń akustyczną. Ta zaś neutralizuje wszelkie zakłócające częstotliwości. Wszystko co znajduje się w otoczeniu dźwięków, zostaje nimi wypełnione aż po najmniejsze cząstki. Dlatego przebywanie w otoczeniu harmonijnych dźwięków wprowadza organizm w stan równowagi. Dzięki temu łatwiej radzi on sobie z nadmiernym stresem i szybciej odzyskuje siły witalne.

Relaksacje z użyciem mis dźwiękowych i gongów

Proponowana przez Viriama forma relaksacji ma charakter terapeutyczny i prowadzona jest w formie subtelnej medytacji. Podczas relaksacji uczestnicy mają możliwość delektowania się dźwiękami o najwyższej jakości zharmonizowania i dostrojenia pod kątem terapeutycznym. Wibracje instrumentów dosięgają najbardziej subtelnych sfer organizmu. Częstotliwości są przyjemne i łagodnie oddziałują na zmysły.

Zachodzące pomiędzy poszczególnymi tonami relacje tworzą w przestrzeni tak zwane alikwoty, które przyczyniają się do szybkiego wprowadzenia w stan alfa (8-13 Hz). Ciało jest w głębokim rozluźnieniu, umysł odpoczywa i wchodzi w naturalną medytację, która eliminuje destrukcyjne myśli. To wszystko sprzyja przywracaniu holistycznej równowagi.

Jak wygląda przebieg relaksacji z gongami?

1. Początek

Krótkie wprowadzenie przed sesją. Uczestnicy układają się wygodnie na matach lub materacach. Otulają się kocami (temperatura ciała obniża się podczas relaksacji). Początkowo koncentrują się na obserwacji oddechu, rozluźnieniu ciała, wsłuchiwaniu się w pojawiające się brzmienia oraz ich wzajemne połączenia.

2. Relaks

Odprężenie następuje w pierwszych minutach sesji dźwiękowej. Oddech się uspokaja, a uczestnicy doznają poczucia spokoju wewnętrznego. Koncentrują się na wrażeniach z ciała (np. ciepło lub rozluźnienie w jakimś miejscu). Doświadczają pojawiających się obrazów, wizji, marzeń lub zapadają w sen.

3. Zakończenie

Po wybrzmieniu ostatnich tonów zazwyczaj pozostaje w przestrzeni dłuższa chwila ciszy. Uczestnicy powoli wybudzają się ze stanu głębokiego odprężenia i powracają ze świata snów i wizji. Pozostają w pozycjach relaksacyjnych, a następnie przechodzą do etapu związanego z rozmową i wymianą doświadczeń.

4. Po sesji

Po przebytej sesji uczestnicy mogą podzielić się swoimi doznaniami i wrażeniami osobistymi. Zazwyczaj mówią, że mają lepsze samopoczucie, czują się rześcy, zregenerowani, wzmocnieni oraz pełni sił witalnych. Mogą też zadać dodatkowe pytania, na które odpowie prowadzący czerpiąc ze swojej wiedzy i doświadczenia.

Czas trwania relaksacji

Sesja relaksacyjna o charakterze odprężającym trwa zazwyczaj około jednej godziny. Sesje o profilu terapeutycznym mogą trwać krócej (i zazwyczaj są prowadzone indywidualnie). Natomiast czas sesji o charakterze medytacyjnym może być dłuższy (np. dwie lub więcej godzin).

Wytrawny terapeuta dźwiękiem wie jak pokierować przebiegiem poszczególnych struktur brzmieniowych, kiedy zrobić kulminację i w jakim momencie zakończyć relaksację. Potrafi także wyczerpująco porozmawiać z uczestnikami po sesji. Taka rozmowa zaspokaja potrzebę wyjaśnienia płynących z ciała podczas sesji sygnałów, jak również pojawiających się obrazów lub wspomnień.

Zachęcamy do doświadczania tych szczególnych wrażeń. Bardzo polecamy wyjątkowe sesje Nocnych Relaksacji (transowo-terapeutycznych). Terminy podane są w terminarzu. Można też indywidualnie uzgodnić lub zarezerwować sesję, również dla grupy zamkniętej.

Relaksacja przy dźwiękach mis i gongów

Standardowa: 60 minut
Głęboka: 100 minut
Nocna: 22.30-4.00

Termin: sprawdź lub umów się indywidualnie

cena zależna od miejsca i rodzaju sesji