Po czym poznać najlepsze misy dźwiękowe do terapii

Jakie misy dźwiękowe do terapii (misy tybetańskie)

Okazyjna cena, logo znanego producenta i zapowiedzi sprzedawcy, że to najlepsze misy dźwiękowe do terapii? Nic nie jest wykluczone, ale lepiej, żebyś potrafił to sprawdzić!

Misy dźwiękowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Znane w Azji od tysięcy lat, upowszechniły się w Europie i na zachodzie, zyskując sympatię zarówno profesjonalnych terapeutów i masażystów dźwiękiem, jak i prywatnych użytkowników.

Czym charakteryzują się najlepsze misy dźwiękowe do terapii?

Jest kilka elementów:

  • głęboki dźwięk (misy terapeutyczne charakteryzują się długim i intensywnym wybrzmiewaniem. Dłużej utrzymujący się dźwięk pozwala na bardziej łagodną grę i lepszą kontrolę nad instrumentami),
  • intensywne wibracje (masaż misami dźwiękowymi polega na oddziaływaniu falą dźwiękową — wibracją, którą osoby poddawane terapii powinny odczuwać po każdym uderzeniu misy),
  • wielotonowość (każda z mis terapeutycznej jakości posiada kilka tonów, które w określony sposób wzajemnie na siebie oddziałują. Takie walory można uzyskać tylko w długotrwałym procesie produkcji mis wykuwanych ze specjalnie dobranych stopów metali w sposób tradycyjny)
  • odpowiednie częstotliwości dostrojone do poszczególnych obszarów organizmu (nieprzypadkowo misy terapeutyczne dzieli się na rodzaje wskazujące przeznaczenie misy, np. misa brzuszna lub sercowa. Każdą z mis do terapii stosuje się w określony sposób i łączy we współpracujących ze sobą elementach tak, by powstające alikwoty mogły wspierać przebieg sesji również brzmieniowo),
  • jakość wykonania (misy do terapii odznaczają się najwyższą jakością wykonania. Są odpowiednio duże i ciężkie, co przekłada się na intensywne wibracje i pożądane właściwości terapeutyczne, które szczególnie mocno odczuwane są podczas indywidualnego masażu dźwiękiem).

Misy dźwiękowe do terapii — który producent?

Na polskim rynku dostępne są terapeutyczne misy dźwiękowe przynajmniej trzech producentów — Acama, Peter Hess i Meinl. Dwie pierwsze firmy koncentrują się na terapii i masażu dźwiękiem, stąd głównym elementem ich oferty są misy terapeutyczne.

W przypadku firmy Meinl sytuacja wygląda nieco inaczej. To światowy producent instrumentów muzycznych, mający bardzo zróżnicowaną ofertę mis dźwiękowych. Te szczególnie polecane są ze względu na swoje właściwości muzyczne i stosowane podczas koncertów czy relaksacji.

Zarówno misy Acama, misy Peter Hess, jak i misy Meinl doskonale sprawdzą się w zastosowaniach terapeutycznych, relaksacyjnych i koncertowych. Na to, które misy wybrać wpływ powinno mieć główne przeznaczenie.

Jeżeli planujesz zajmować się masażem dźwiękiem i terapią, a relaksacje i koncerty prowadzić dodatkowo, wybierz z szerokiej oferty najwyższej jakości misy Acama. Jeśli chcesz prowadzić koncerty i relaksacje, a masaż dźwiękiem to tylko dodatkowy element Twojej działalności, prawdopodobnie do gustu przypadną Ci misy Meinl oraz inne instrumenty tego producenta.

Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, pamiętaj, by kupować wyłącznie te misy, które są sprawdzone pod kątem działania fali dźwiękowej. Wiedz też, że w tym przypadku cena wiąże się z jakością.

„Misy magiczne” — na te uważaj

W sprzedaży, na różnych straganach, bazarach czy targach, pojawiają się coraz częściej misy niewiadomego producenta, zwykle w ilościach hurtowych, sprzedawane za znacznie niższą cenę niż oryginalne misy dźwiękowe. Sprzedawcy zapewniają o ich doskonałych, niemal nadprzyrodzonych właściwościach. Mogą nawet twierdzić, że „wejrzeli w Twoją duszę i znaleźli najlepszą misę dla Ciebie”.

Wierzysz w to?… a jednak są osoby, które zafascynowane efektami, jakie można uzyskać pracując z dźwiękiem, w ten sposób kupują misy, a po jakimś czasie używania nie rozumieją dlaczego one „nie działają” i nie wiedzą co z nimi zrobić.

Masaż dźwiękiem to metoda oparta na nauce — fizycznym oddziaływaniu odpowiedniej fali dźwiękowej, które zapewnia tylko dobrej jakości instrument. Wybierając „magiczną misę”, możesz stracić czas i pieniądze. No i miejsce na półce, bo prędzej czy później zorientujesz się, że taka misa do harmonizacji i terapii z całą pewnością się nie nadaje, a wręcz może zaszkodzić. Dzisiaj nauka już potwierdza, że niektóre dźwięki mogą doprowadzić do dysharmonii.

Wiesz już, czym charakteryzują się najlepsze misy dźwiękowe to terapii i jak możesz samemu je rozpoznać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kupić misy z bezpiecznego źródła, wziąć udział w szkoleniu z masażu dźwiękiem lub potrzebujesz konsultacji specjalisty lub polecenia dobrego źródła zakupu instrumentów atestowanych do terpii, skontaktuj się z nami!

Zapisz

Zapisz

SaveSave

SaveSave

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *