Masaż dźwiękiem

Masaż dźwiękiem to masaż wyjątkowy. Dzięki niemu możesz doświadczyć jedynego w swoim rodzaju stanu relaksu i poprawy samopoczucia. Indywidualna sesja masażu dźwiękiem to idealny sposób na odprężenie ciała i wyciszenie umysłu.

Komfort przy masażu dźwiękiem

Masaż dźwiękiem jest wyjątkową techniką masażu. W ostatnim czasie zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy przedkładają tę formę ponad innymi. O jego wyjątkowości decydują różne czynniki związane z ogromnym komfortem podczas sesji, między innymi:

  • komfort dla ciała, co sprzyja relaksacji fizycznej – sesja przebiega w pozycji dostosowanej do potrzeb i możliwości osoby masowanej, która podczas masażu jest w ubraniu, często dodatkowo otulona kocem
  • odprężenie umysłu i napięcia emocjonalnego  – podczas masażu dźwiękiem bardzo szybko pojawia się stan głębokiej relaksacji lub sen
  • przyjemność dla ducha  – wiąże się z odbiorem słuchowym towarzyszących dźwięków i odczuwaniem przyjemnego przepływu ich wibracji przez organizm
  • atmosfera zaufania i bezpieczeństwa – związana jest z warunkami realizacji masażu, doświadczony i profesjonalny masażysta słucha potrzeb osoby masowanej, indywidualnie dostosowuje elementy masażu w zależności od tego jak pracuje dźwięk, jest empatyczny i ma delikatne podejście

Indywidualna sesja masażu dźwiękiem

 Czas trwania: 60-70 minut

Pierwsza sesja wprowadzająca
Czas trwania: 75-90 minut

Sesje w seriach: korzystne rabaty

Wpływ masażu dźwiękiem na zdrowie

Podczas masażu, dzięki wyciszeniu umysłu, organizm ma możliwość wykorzystania swoich właściwości samoregeneracyjnych i może zainicjować właściwe dla niego procesy odnowy. Podstawowe efekty oddziaływania masażu dźwiękiem:

  • szybkie osiąganie stanu głębokiego odprężenia
  • wzrost dobrego samopoczucia na poziomie fizycznym i psychicznym
  • zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego
  • delikatne pobudzenie i harmonizacja na poziomie komórkowym
  • wzmocnienie naturalnych sił samoregeneracji organizmu
  • poprawa pracy ogólnych funkcji organizmu
  • wsparcie procesów leczenia i rehabilitacji
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych
  • poprawa w zakresie równowagi emocjonalnej
  • przypływ sił witalnych, motywacji i chęci do życia
  • zwiększenie poczucia własnej wartości
  • usunięcie blokad na poziomie energetycznym

Jak działa masaż misami dźwiękowymi?

Istotą dobrze wykonanego masażu dźwiękiem jest dostosowanie fali dźwiękowej o odpowiedniej częstotliwości do wibracji organizmu w celu uzyskania jego równowagi (oczyszczenia, usunięcia blokad, harmonizacji, wzmocnienia oraz witalizacji).

Podczas masażu misy układane są na ciele lub w jego otoczeniu. Wzbudzanie brzmień wywołuje drgania. W ten sposób fala dźwiękowa przemieszcza się we wszystkich kierunkach i przenika struktury organizmu. Przez skórę wnika ona w głębsze tkanki, pobudzając każdą komórkę.

Dźwięki odbierane są dwojako: za pomocą słuchu oraz poprzez odczuwanie wibracji. Ludzki organizm w około 70-80% składa się z płynów ustrojowych. Fala dźwiękowa najintensywniej rozchodzi się w wodzie. W związku z tym przenikanie fali dźwiękowej przez organizm jest bardzo intensywne.

Słyszalne i niesłyszalne dźwięki niesione przez falę dźwiękową oddziałują na organizm przede wszystkim na poziomie harmonizującym, ale mogą mieć również efekt terapeutyczny i leczniczy.

Jak wygląda przebieg sesji masażu dźwiękiem?

1. Konsultacja

Na pierwszej sesji masażu przeprowadzona będzie krótka konsultacja, która pozwoli bliżej poznać Twoje potrzeby i oczekiwania. Doświadczony masażysta wie jakie pytania zadać i jest świadomy, że należy zwracać uwagę na różnego rodzaju dolegliwości/schorzenia. Pozyskane informacje zapewnią odpowiedni dobór poszczególnych elementów masażu z uwzględnieniem bardziej wrażliwych miejsc.

masaż dźwiękiem

2. Wprowadzenie

Jeśli po raz pierwszy masz styczność z misami dźwiękowymi i masażem dźwiękiem, terapeuta przeprowadzi zwięzłe wprowadzenie. Opowie o misach dźwiękowych, krótko wyjaśni jak działa fala dźwiękowa i jaki jest wpływ dźwięku mis na organizm. Dowiesz się także jak będzie przebiegał masaż oraz jakie mogą pojawić się odczucia w jego trakcie.

4. Masaż

Podczas masażu misy układa się na ciele, obok niego lub prowadzi się je w przestrzeni wokół osoby masowanej. Dźwięk mis wzbudzany jest specjalnymi pałkami i wałkami. Używane są misy o różnych przeznaczeniach, stosowane indywidualnie, naprzemiennie lub łącznie w różnych miejscach na ciele. Podczas masażu możesz mówić o swoich odczuciach lub zasnąć. Sposoby odbierania masażu mogą być różne, jak również zmieniać się wraz z kolejnymi sesjami.

3. Przygotowanie do masażu

Po konsultacji i wprowadzeniu zostaniesz poproszony o zdjęcie m.in. biżuterii, paska, okularów. Podczas masażu zostajesz w pełnym ubiorze. Preferowana jest wygodna, nieuciskająca odzież. Masaż najczęściej odbywa się na leżąco, ale pozycja zawsze jest dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości. Masujący zaoferuje Ci też koc do okrycia i poduszki dla dodatkowego komfortu.

5. Rozmowa po masażu

Po masażu zostaniesz zapytany o swoje odczucia. Mogą one dotyczyć samopoczucia fizycznego, psychicznego czy emocjonalnego. Dzięki tej rozmowie masażysta otrzymuje informację zwrotną, którą może porównać ze zmianami w dźwięku, jakie wysłyszał w trakcie masażu. Każdy z nas ma inne potrzeby, a także w różny sposób odbiera i reaguje na dźwięk. Końcowe omówienie masażu pozwala dostosować technikę pracy z dźwiękiem na kolejnych sesjach idealnie do Twoich potrzeb.

Czas trwania sesji masażu dźwiękiem

Sesja trwa około 60-70 minut. Obejmuje ona masaż dźwiękiem o charakterze relaksacyjnym i wspierającym (ok. 45-50 minut) oraz konsultację, na którą składają się rozmowa wprowadzająca, wyjście ze stanu relaksu i omówienie masażu (ok. 15-25 minut). Długość wykonywania masażu zależna jest od czasu trwania poszczególnych elementów i pojawiających się zmian dźwiękowych. Bywa zatem, że sesja masażu się nieco przedłuży. Doświadczony terapeuta potrafi tak czasowo dostosować sesję dla danej osoby, by przyniosła ona jak najlepsze efekty.

Instrumenty wykorzystywane podczas sesji masażu dźwiękiem

W masażu wykorzystywane są instrumenty o odpowiednich właściwościach, przede wszystkim misy dźwiękowe przebadane pod kątem terapeutycznego wpływu na organizm. Misy te są zrobione z odpowiednich stopów metali w dobrze dobranych proporcjach (więcej na temat mis dźwiękowych).

W czasie masażu mogą być też wykorzystane inne instrumenty, takie jak dzwonki, kalimby, bęben, monochord, gong, itp. Przy zastosowaniu gongu może wystąpić silniejszy efekt działania fali dźwiękowej na organizm. Wynika to stąd, że częstotliwości dźwięków gongu mają dużo większe natężenie niż częstotliwości mis.

Indywidualna sesja masażu dźwiękiem

Czas trwania: 60 – 70 minut

Pierwsza sesja wprowadzająca
Czas trwania: 75 minut

Sesje w seriach: korzystne rabaty