Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny to masaż całościowy – oddziałuje na wiele płaszczyzn, m.in. fizyczną, emocjonalną, mentalną.

W trakcie masażu dzięki wykorzystaniu ekstraktów roślinnych najwyższej jakości następuje pobudzenie sił samouzdrawiających organizmu oraz przywrócenie mu wewnętrznej harmonii. W sposób szczególny wspierany jest obszar kręgosłupa.

Namaszczanie olejami terapeutycznymi to połączenie medycyny energii i zmodyfikowanej medycyny naturalnej. Podstawą masażu aromaterapeutycznego są naturalne olejki. Stosowane esencje są w 100% naturalne, wysoce skoncentrowane oraz przebadane pod kątem jakości.

Masaż odbierany jest jako delikatny i przyjemny, dający poczucie bezpieczeństwa, zaopiekowania i odprężenia. Dla ciała – głębokie odprężenie, klienci często zasypiają. Dla emocji – ukojenie i wyciszenie. Dla ducha – wpływ esencji aromaterapeutycznych sprzyja uczuciom uniesienia i błogości.

Sesja masażu aromaterapeutycznego

Czas trwania: 80 minut

Pierwsza sesja wprowadzająca
    Czas trwania: 90 minut

Seria (3 sesje)

Olejki wykorzystywane podczas masażu

Stosowane przez nas olejki terapeutyczne są antybakteryjne. Działają kojąco zarówno ze względu na właściwości aromatyczne (inhalowanie), jak i lecznicze (namaszczanie-aplikacja na ciało).

Olejki terapeutyczne są bogate w fenole i inne aktywne biologicznie związki. Posiadają silne właściwości przeciwzapalne, antyinfekcyjne, oczyszczające, odprężające, regenerujące, wzmacniające i poprawiające przewodnictwo na poziomie międzykomórkowym. Zazwyczaj wprowadzane są czyste ekstrakty, ale też specjalistyczne mieszanki oraz wysokiej jakości olej bazowy.


Cząsteczki olejków wykorzystywanych podczas masażu intensywnie oddziałują na organizm, dzięki czemu:

  • sprzyjają ogólnemu oczyszczeniu organizmu
  • pomagają w uzyskaniu równowagi emocjonalnej
  • wpływają na poprawę sprawności wielu narządów
  • odbudowują zdrowie na poziomie somatycznym
  • zapewniają doskonałe samopoczucie

Jak wygląda przebieg sesji masażu aromaterapeutycznego?

1. Rozmowa wstępna

Dzięki rozmowie przed rozpoczęciem masażu, osoba prowadząca masaż może się zorientować jakiego rodzaju esencje byłyby najlepszym wsparciem przy problemach danego klienta. Przygotowywany jest zestaw olejków indywidualnie dostosowany do osoby masowanej, aby zapewnić działanie odpowiadające na występujące potrzeby.

Sesja masażu aromaterapeutycznego trwa około 80-90 minut. Obejmuje ona krótką rozmowę wstępną, masaż, łagodne wyjście z masażu oraz krótkie omówienie.

2. Przygotowanie

Przed masażem można zmierzyć wzrost osoby oraz zwrócić uwagę na postawę i symetrię ciała. W leżeniu na plecach sprawdzane jest ułożenie ciała, głowy, zabezpieczenie dłoni przed zimnem. Dla dodatkowego komfortu zostaniesz okryty ręcznikiem i ewentualnie dodatkowo kocem w miejscach, które nie będą namaszczane.

4. Technika

Stosowane są różne formy namaszczania. Naturalne ekstrakty roślinne aplikowane są i rozprowadzane po ciele na różne sposoby, w celu profilaktyki i poprawy ogólnego zdrowia. Ostatnim elementem masażu jest rozciąganie mięśni szyi.

3. Masaż

Rozpoczynamy od podania odpowiednio dobranej esencji na górną okolicę klatki piersiowej. Później masaż głównie koncentruje się na stopach i plecach. Specjalistyczne techniki wykorzystywane w poszczególnych etapach masażu pozwalają na oddziaływanie esencji roślinnych na coraz głębszych poziomach organizmu.

5. Po masażu

Po zakończeniu masażu można ponownie zmierzyć wzrost (zazwyczaj różnica to ok. 1,5 cm) oraz ocenić zmiany w postawie i symetrii ciała. Będzie też czas na podzielenie się wrażeniami z masażu, co pomoże w ugruntowaniu po przebytym masażu.

Sesja masażu aromaterapeutycznego

Czas trwania: 80 minut

Pierwsza sesja wprowadzająca
Czas trwania: 90 minut

Seria (3 sesje)