Masaż dźwiękiem – korzyści z masażu misami dźwiękowymi

Wraz z rozwojem technologii pojawiają się coraz bardziej zaawansowane metody leczenia i terapii. Coraz bardziej ingerują one jednak w strukturę komórkową człowieka, modyfikując ją w coraz mniej zgodny z naturą sposób. Nowe technologie, nierzadko stosowane eksperymentalnie, kosztują krocie, a ich skuteczność mocno się waha. Co jednak najgorsze, wiele wiąże się z negatywnymi efektami ubocznymi, mającymi nierzadko poważniejsze konsekwencje niż pierwotny problem.

Masaż dźwiękiemMasaż dźwiękiem to metoda o tyle odmienna, że prosta, bo opierająca się na naturalnych zjawiskach fizycznych zachodzących każdego dnia w otaczającym nas środowisku.

Masaż dźwiękiem, w odróżnieniu od wielu innych metod, nie wymaga stosowania zaawansowanych, skomplikowanych urządzeń, nowoczesnej, precyzyjnej aparatury ani ściśle określonych procedur warunkujących powodzenie zabiegu i niewyrządzenie szkody pacjentowi. Terapia dźwiękiem wykorzystuje specjalne misy – metalowe instrumenty z rodziny wielotonów, a także gongi o wyjątkowo silnych wibracjach.

Odpowiednio dobrane misy dźwiękowe oddziałują na organizm, rezonując z jego organami. Wspomagają tym samym naturalne procesy samouzdrawiania. Przynoszą ukojenie i wprowadzają w stan relaksu – odpoczynku, którego większości z nas brakuje. Odpoczynku, którego brak jest jedną z ważniejszych przyczyn tak powszechnego pogorszenia stanu zdrowia.

Misy dźwiękowe wykorzystuje się od tysięcy lat, jednak dopiero niedawno naukowcy zaczęli przyglądać się fizycznym aspektom ich oddziaływania. Badacze z Niemiec, Polski i innych krajów przeanalizowali charakterystykę mis poszczególnych rodzajów i określili ich wpływ na ludzkie ciało.

Jednak w przypadku masażu dźwiękiem znaczenie ma nie tylko to, co fizyczne i mierzalne specjalną aparaturą. Misy dźwiękowe oddziałują bowiem holistycznie – na trzech poziomach, tj. fizycznym, emocjonalnym oraz duchowym. Właśnie z tego powodu wykorzystuje się je w coraz szerszych zastosowaniach, osiągając bardzo pozytywne rezultaty. Niebagatelne znaczenie ma tu fakt, że do stosowania masażu dźwiękiem mis i gongów praktycznie nie ma przeciwwskazań.


Kontakt

Sesje masażu dźwiękiem

Umów się na indywidualną sesję masażu dźwiękiem z naszym terapeutą i osobiście doświadcz działania dźwięku.

Program

Szkolenia z masażu dźwiękiem

Zacznij od szkolenia Masaż dźwiękiem w profilaktyce zdrowia, by opanować podstawy masażu misami.


Masaż dźwiękiem pomoże Ci:

  • Wyciszyć się i zrelaksować w łagodnych tonach mis dźwiękowych
  • Odpocząć po stresującym dniu w pracy, odsiać negatywne myśli i skoncentrować się na tym, co dobre i pozytywne
  • Przywrócić organizmowi naturalną dla niego równowagę sprzyjającą procesom samouzdrawiania
  • Rozwiązać bądź zapoczątkować rozwiązywanie problemów fizycznych, emocjonalnych i duchowych
  • Spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy, dalekiej od chaosu i zgiełku codzienności
  • Zebrać siły i pozytywną energię, odrzucić sztuczne blokady i śmiało ruszyć naprzód
  • Pozbyć się dolegliwości, z którymi nie radzą sobie środki oddziałujące wyłącznie objawowo
  • Zastanowić się nad sobą i przewartościować swoje życie w zgodzie z najwyższym dobrem

Szkolenia z masażu dźwiękiem