Aromaterapia i Namaszczanie Olejkami

Przez wszystkie dzieje ludzkości najlepszym lekarstwem dla człowieka była natura. Wyciągi roślinne, podawane pod różnymi postaciami, pomagały najlepiej, a przy tym nie szkodziły. Na przestrzeni wieków metody terapeutyczne udoskonalono. Rozwinęła się też aromaterapia, sięgająca swoimi założeniami aż do starożytnego Egiptu, gdzie wykorzystanie olejków roślinnych było jedną z pierwszych metod leczenia. Dzisiaj, mimo rozwoju najnowszych technologii, to wciąż pierwotne, naturalne metody okazują się najbardziej skuteczne.

Nasze szkolenie Aromaterapia i Namaszczanie Olejkami pozwoli zapoznać się z naturalnymi esencjami i ich zastosowaniem w masażu aromaterapeutycznym.

Aromaterapia i namaszczanie olejkami

Liczba godzin: 16 h
(4 h teorii; 12 h praktyki)

Cena: 1050 zł*

Szkolenie Aromaterapia i Namaszczanie Olejkami wprowadzi Cię w świat naturalnych, wysoce skoncentrowanych esencji roślinnych, które oddziałują harmonizująco na organizm na trzech płaszczyznach – fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Mają one wysoką skuteczność w odniesieniu do poprawy samopoczucia we wszystkich wymienionych obszarach.

W czasie szkolenia poznasz ich pochodzenie, sposób wytwarzania oraz właściwości, które sprawiają, że namaszczanie olejkami jest tak korzystne dla organizmu. Odczujesz wpływ tych esencji poprzez różne formy ich doświadczania.

Podczas szkolenia poznasz różne sposoby aplikacji olejków oraz nauczysz się kilku technik namaszczania z przedstawieniem sposobów jego realizacji w kilku wariantach łączenia olejków. Takie podejście wskaże możliwości konstruowania własnych wersji namaszczania również w połączeniu ze znanymi już technikami, aby móc dopasować całość przebiegu do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Utrwalenie poznanych technik, uzupełnienie wiedzy i samodzielne wykonanie namaszczania dokonuje się w czasie szkolenia superwizyjnego, dającego podstawę do wystawienia stosownego Certyfikatu.

Treści prezentowane na szkoleniu dzielą się na dwie części:

Część 1: Aromaterapia
Uczestnicy poznają naturalne olejki, ich właściwości i zastosowanie. Uczą się dobierać je do indywidualnych potrzeb, stosować profilaktycznie oraz doraźnie.

Część 2: Namaszczanie olejkami
Uczestnicy uczą się wykonywać masaż olejkami terapeutycznymi w kilku wariantach orientalnych technik namaszczania.

Program szkolenia

  • Podstawy aromaterapii
  • Metody przyswajania esencji terapeutycznych
  • Naturalne esencje terapeutyczne – wprowadzenie
  • Cechy i zastosowanie olejków oraz ich wpływ na organizm
  • Pokaz elementów do zastosowania w masażu aromaterapeutycznym w formie namaszczania
  • Nauka całościowego namaszczania olejkami
  • Realizacja sesji aromaterapeutycznej z wykorzystaniem namaszczania (szkolenie superwizyjne)

Dla kogo

Szkolenie Aromaterapia i Namaszczanie Olejkami przeznaczone jest przede wszystkim dla terapeutów i masażystów pragnących wzbogacić swój warsztat o oryginalną, specjalistyczną, przyjemną i bardzo skuteczną formę pracy.

Proponowane techniki namaszczania nie należą do skomplikowanych, nie wymagają też wiedzy z zakresu anatomii ciała ludzkiego, lecz jedynie wyczucia, uważności i wrażliwości. Z tego względu, do udziału w szkoleniu zachęcamy również te osoby, które nie są zawodowo związane z masażem, a chcą stosować tę wspaniałą technikę, a w szczególności wykorzystać niezwykłe właściwości naturalnych esencji w trosce o zdrowie własne i swoich bliskich.


* – Cena uwzględnia próbki olejków wykorzystywanych podczas szkolenia. W przypadku stosowania własnych komponentów cena za szkolenie wynosi 900zł

Aromaterapia i namaszczanie olejkami

Liczba godzin: 16 h
(4 h teorii; 12 h praktyki)

Cena: 1050 zł*